Date Teams/Event Time Score Links
 
August
Tue. 29 at Tiffin # 7:00 PM
  Exhibition
 
September
Fri. 1 at Marietta 1:30 PM
  at Ohio Northern 2:00 PM
  Ohio Northern Tournament
  at Wilmington 3:00 PM
  at Otterbein 4:00 PM
  at Mount Union 4:00 PM
  vs. Hanover @ Bluffton, OH 4:00 PM
  vs. Muskingum @ Latrobe, PA 5:00 PM
  at Marietta 5:30 PM
  vs. Baldwin Wallace @ Bethlehem, Pennsylvania 6:00 PM
  vs. Wheaton (Ill.) @ Bluffton, OH 6:00 PM
  at Ohio Northern 6:30 PM
  at Wilmington 7:00 PM
  at Marietta 7:30 PM
  at Moravian 8:00 PM
  at Otterbein 8:00 PM
  Pam Briggs Classic
  at Mount Union 8:00 PM
  at St. Vincent 9:00 PM
Sat. 2 vs. Baldwin Wallace @ Bethlehem, Pennsylvania 10:00 AM
  vs. Adrian @ Bluffton, Ohio 10:00 AM
  Summer Spiketacular
  at Otterbein 10:00 AM
  at Ohio Northern 10:30 AM
  vs. Eastern University @ Haverford, PA 11:00 AM
  vs. Capital @ Otterbein 12:00 PM
  Pam Briggs Classic
  at Mount Union 12:00 PM
  vs. Pitt.-Bradford @ Bethlehem, Pa. 12:00 PM
  at Ohio Northern 12:30 PM
  vs. Mary Washington @ Haverford, Pa. 1:00 PM
  Haverford Invitational
  vs. Marietta @ Marietta College 1:00 PM
  Marietta Invitational
  vs. Heidelberg @ Bluffton University; Bluffton, Ohio 2:00 PM
  vs. Capital @ Otterbein 2:00 PM
  Pam Briggs Classic
  at Waynesburg 2:00 PM
  at Mount Union 4:00 PM
  at Otterbein 4:00 PM
Sun. 3 at Haverford 10:00 AM
  Haverford Invitational
  vs. John Carroll @ Haverford, PA 12:00 PM
  Haverford Invitational
Tue. 5 at Ohio Christian 7:00 PM
  at Hiram 7:00 PM
Wed. 6 at Franklin 7:00 PM
  at Capital 7:00 PM
  at John Carroll 7:00 PM
  at Ohio Wesleyan 7:00 PM
Fri. 8 vs. Marietta @ Oberlin, Ohio 4:00 PM
  vs. Wilmington @ Cincinnati, OH 5:00 PM
  Charlie Wrublewski Tournament
  vs. Mount Union @ Berea, Ohio - Baldwin Wallace 5:30 PM
  at Baldwin Wallace 5:30 PM
  vs. Otterbein @ Kenyon College 6:00 PM
  vs. Elmhurst @ Bloomington, Ill. 6:00 PM
  at Heidelberg 7:30 PM
  vs. Carnegie Mellon @ Cleveland, OH (CWRU) 7:30 PM
  Marcia French Memorial Tournament
  at Baldwin Wallace 7:30 PM
  vs. N.C. Wesleyan @ Berea, Ohio - Baldwin Wallace 7:30 PM
  vs. Otterbein @ Kenyon 8:00 PM
  at Geneva 8:00 PM
  vs. Ill. Wesleyan @ Bloomington, Ill. 9:00 PM
Sat. 9 at Oberlin 10:00 AM
  at Heidelberg 10:00 AM
  at Mt. St. Joseph 11:00 AM
  Charlie Wrublewski Tournament (Harrington Center) CT 1
  vs. East. Mennonite @ Berea, Ohio - Baldwin Wallace 11:00 AM
  at Baldwin Wallace 11:00 AM
  vs. DePauw @ Bloomington, Ill. 12:00 PM
  at Heidelberg 12:30 PM
  at Kenyon 1:00 PM
  at Baldwin Wallace 1:00 PM
  vs. Mount Union @ Berea, Ohio - Baldwin Wallace 1:00 PM
  vs. John Carroll @ Cleveland, OH 1:00 PM
  Marcia French Memorial Tournament
  vs. Marietta @ Oberlin, Ohio 2:00 PM
  Oberlin Invitational
  at Earlham 2:00 PM
  Earlham College Tournament
  vs. Wilmington @ Mount St. Joseph University 2:30 PM
  at Case Western Reserve 3:00 PM
  Marcia French Tournament
  vs. Geneva @ Gambier, Ohio 3:00 PM
  vs. Aurora @ Bloomington, Ill. 3:00 PM
  vs. Capital @ Earlham 4:00 PM
  Earlham College Tournament
Sun. 10 at Ind.-East 10:00 AM
  vs. Capital @ Earlham 12:00 PM
  Earlham College Tournament
Tue. 12 at Marietta 7:00 PM
  at Wilmington 7:00 PM
  at John Carroll 7:00 PM
  at Kenyon 7:00 PM
  at Heidelberg 7:00 PM
Wed. 13 at Bluffton 7:00 PM
  at Central St. (Ohio) 7:00 PM
  at Denison 7:00 PM
  at Case Western Reserve 7:00 PM
Fri. 15 at Clarkson 3:00 PM
  at Wheaton (Ill.) 4:00 PM
  vs. Hanover @ Greencastle, Ind. - DePauw 4:00 PM
  at Wooster 5:00 PM
  Wooster Tournament
  vs. Washington (Mo.) @ Springfield, Ohio 5:00 PM
  Wittenberg Fall Classic
  vs. Marietta @ Bluffton 6:00 PM
  at DePauw 6:00 PM
  vs. Baldwin Wallace @ Oneonta, New York 6:00 PM
  vs. Heidelberg @ Springfield, Ohio 7:00 PM
  Wittenberg Fall Classic
  vs. Capital @ Wooster College 7:00 PM
  Wooster College Tournament
  vs. Fredonia @ Buffalo, N.Y. 7:00 PM
  Bengal Challenge
  vs. Nazareth @ Oneonta, New York 8:00 PM
  at Manchester 8:00 PM
  2017 Manchester University Invitational
  vs. Hanover @ Greencastle, Ind. 8:00 PM
Sat. 16 vs. Clarkson @ Springfield, Ohio 10:00 AM
  vs. Capital @ Wooster 10:30 AM
  Wooster Tournament
  at Wilmington 11:00 AM
  2017 Manchester University Invitational
  vs. Mount Union @ Greencastle, Ind. - DePauw 11:00 AM
  vs. Rochester (N.Y.) @ Buffalo, NY 11:00 AM
  Buffalo State Bengal Challenge
  vs. Marietta @ Bluffton Invitational, Bluffton, Ohio 11:00 AM
  vs. Capital @ Wooster 12:30 PM
  Wooster Tournament
  at Wilmington 1:00 PM
  2017 Manchester University Invitational
  vs. Oneonta St. @ Oneonta, New York 1:00 PM
  at Bluffton 1:00 PM
  vs. St. Lawrence @ Buffalo, NY 1:00 PM
  vs. Muskingum @ Greencastle, Ind. (DePauw U.) 1:00 PM
  vs. Millikin @ Springfield, OH 2:00 PM
  at DePauw 3:00 PM
  vs. Rose-Hulman @ Greencastle, Ind. - DePauw 3:00 PM
  vs. King's (Pa.) @ Oneonta, NY 3:00 PM
  at Wittenberg 4:00 PM
  Wittenberg Fall Classic
  vs. Baldwin Wallace @ Oneonta, New York 5:00 PM
Mon. 18 at Penn St.-Behrend 7:00 PM
Tue. 19 at Denison 7:00 PM
  at Hiram 7:00 PM
  at Otterbein 7:00 PM
Wed. 20 at Ohio Northern 7:00 PM
  at Oberlin 7:00 PM
  at Case Western Reserve 7:00 PM
  at Wilmington 7:00 PM
Fri. 22 vs. Geneva @ Pittsburgh, Pa. 2:00 PM
  at Baldwin Wallace 2:00 PM
  vs. John Carroll @ Baldwin Wallace 2:00 PM
  vs. Otterbein @ Pittsburgh, Pa. (Carngie Mellon Univ.) 2:00 PM
  CMU Tournament
  vs. Capital @ Baldwin Wallace 4:00 PM
  OAC/HCAC Challenge
  vs. Mount Union @ Pittsburgh, Pa. 4:00 PM
  vs. Mt. St. Joseph @ Baldwin Wallace 4:00 PM
  OAC/HCAC Crossover Tournament
  vs. Bowdoin @ Transylvania - Lexington, Ky. 5:00 PM
  Transylvania Invitational
  vs. Defiance @ Berea, Ohio 6:00 PM
  at Baldwin Wallace 6:00 PM
  vs. Otterbein @ Pittsburgh, Pa. (Carnegie Mellon Univ.) 6:00 PM
  Carnegie Mellon Tournament
  at Wilmington 7:00 PM
  vs. Wooster @ Pittsburg, Pa. 8:00 PM
  vs. Hanover @ Berea, Ohio 8:00 PM
  vs. Capital @ Baldwin Wallace 8:00 PM
  OAC/HCAC Crossover Tournament
Sat. 23 vs. Capital @ Baldwin Wallace 10:00 AM
  OAC/HCAC Crossover Tournament
  vs. Defiance @ Berea, Ohio 10:00 AM
  at Carnegie Mellon 11:00 AM
  vs. Messiah @ Pittsburgh, Pa. 11:00 AM
  vs. John Carroll @ Baldwin Wallace 12:00 PM
  OAC/HCAC Crossover Tournament
  vs. Emory @ Lexington, KY 12:00 PM
  at Baldwin Wallace 12:00 PM
  vs. Mount Union @ Pittsburgh, Pa. (Carnegie Mellon Univ.) 1:00 PM
  Carnegie Mellon Tournament
  at Wilmington 2:00 PM
  at Muskingum 2:00 PM
  vs. Bluffton @ Baldwin Wallace 2:00 PM
  vs. Capital @ Baldwin Wallace 2:00 PM
  OAC/HCAC Crossover Tournament
  vs. Hanover @ Berea, OH 4:00 PM
  at Transylvania 4:00 PM
  at Wittenberg 4:00 PM
  Wittenberg Tri-Match
  at Baldwin Wallace 4:00 PM
  at Carnegie Mellon 5:00 PM
Mon. 25 at Franciscan 7:00 PM
Tue. 26 at Muskingum * 7:00 PM
  at Denison 7:00 PM
  at Wilmington 7:00 PM
Wed. 27 at John Carroll 7:00 PM
Thu. 28 at Marietta * 7:00 PM
  at Heidelberg 7:00 PM
Fri. 29 at D'Youville 5:30 PM
  at Otterbein * 7:00 PM
Sat. 30 vs. Baldwin Wallace @ Buffalo, New York; D'Youville College 11:00 AM
  vs. Capital @ Kenyon 12:00 PM
  at Heidelberg * 1:00 PM
  vs. Baldwin Wallace @ Buffalo, New York; D'Youville College 1:00 PM
  at Ohio Northern * 1:00 PM
  at Wilmington * 1:00 PM
  at Kenyon 2:00 PM
  at Wittenberg 7:00 PM
 
October
Sun. 1 at Denison 3:00 PM
Tue. 3 at John Carroll * 7:00 PM
  at Capital * 7:00 PM
  at Marietta * 7:00 PM
  at Baldwin Wallace * 7:00 PM
Wed. 4 at Ohio Northern * 7:00 PM
Thu. 5 at UC Clermont 7:00 PM
  at Allegheny 7:00 PM
Fri. 6 vs. Chicago @ Elmhurst, Ill. 6:00 PM
  Elmhurst Quadrangular
  at Capital * 7:00 PM
Sat. 7 at Pitt.-Greensburg TBA
  vs. Wheaton (Ill.) @ Elmhurst, Ill. 10:00 AM
  at Elmhurst 12:00 PM
  at Mount Union * 1:00 PM
  at Wilmington * 1:00 PM
  at Capital 1:00 PM
  at John Carroll * 1:00 PM
Tue. 10 at Heidelberg * 7:00 PM
  at Muskingum * 7:00 PM
  at Otterbein * 7:00 PM
  at Mount Union * 7:00 PM
  at Baldwin Wallace * 7:00 PM
Fri. 13 at Ohio Northern 3:00 PM
  at Ohio Northern 5:00 PM
Sat. 14 at Ohio Northern * 12:00 PM
  at Marietta * 1:00 PM
  at Baldwin Wallace * 1:00 PM
  at Capital * 1:00 PM
  vs. Rose-Hulman @ Ada, Ohio (Ohio Northern U.) 2:00 PM
  at Otterbein * 3:00 PM
Tue. 17 at Marietta * 7:00 PM
  at Wilmington * 7:00 PM
  at John Carroll * 7:00 PM
  at Heidelberg * 7:00 PM
  at Muskingum * 7:00 PM
Sat. 21 at John Carroll * 1:00 PM
  at Baldwin Wallace * 1:00 PM
  at Mount Union * 1:00 PM
  at Heidelberg * 1:00 PM
  vs. Marietta @ Tiffin, Ohio (Heidelberg Univ.) 3:00 PM
  at Ohio Northern * 4:00 PM
  at Heidelberg 5:00 PM
Tue. 24 at Ohio Northern * 7:00 PM
  at Otterbein * 7:00 PM
  at Capital * 7:00 PM
  at Mount Union * 7:00 PM
  at Wilmington * 7:00 PM
Fri. 27 at Marietta * 7:00 PM
Sat. 28 at Muskingum * 12:00 PM
  at Otterbein * 12:00 PM
  at Wilmington ^ 1:00 PM
  at Capital * 1:00 PM
  vs. John Carroll @ Muskingum 2:00 PM
  vs. Mount Union @ Westerville, Ohio - Otterbein 2:00 PM
  at Muskingum 4:00 PM
  at Otterbein 5:00 PM
Tue. 31 vs. Ohio Northern @ TBA 7:00 PM
  at Baldwin Wallace 7:00 PM
 
November
Thu. 2 vs. Ohio Northern @ TBA 7:00 PM
  at Baldwin Wallace 7:00 PM
Sat. 4 at Baldwin Wallace 2:00 PM
  vs. Ohio Northern @ TBA 2:00 PM
# Exhibition
* Conference
^ Division

View: Mobile | Desktop